KABOVERDES SALAS APMEKLĒJUMS

KABOVERDES SALAS APMEKLĒJUMS
Kaboverde jeb Zaļā raga salas18.11.2015 - 24.11.2015

Lidojums: 799.00 EUR

Lidojums + viesnīca: 999.00 EUR

Ekskursijas (skatīt programmā)
18.11.2015.: Rīga 01.00 - 08.10 Kaboverde (tehniskā nosēšanās Faro)
23.11.2015.: Kaboverde 15.00 - 03.20 Rīga (tehniskā nosēšanās Tenerifē)

Pusceļā starp Eiropu un Brazīliju, Kaboverde jeb Zaļā Raga salas ir mums tuvākā, drošā tropiskā paradīze, un ne tikai.


2015. gada novembrī piedāvājam vienreizēju iespēju ērti nokļūt Kaboverdes arhipelāga kultūras galvaspilsētā, Sao Vincentes salas lielākajā pilsētā Mindelo ar ērtu tiešo reisu no Rīgas. 
Lidojums turp 18. novembra rītā, atgriešanās 24. novembra vakarā (ceļā paredzēta tehniska pietura degvielas uzpildīšanai).
Desmit pakava formā izkārtotas vulkāniskas salas sadalījušās divās grupās - Aizvēja salās un Pretvēja salās. Mikroskopiskā salu valsts (tās platība ir tikai nedaudz lielāka par Saldus un Kuldīgas novadiem kopā ņemtiem) sniedz ceļotājiem apskaužamu ainavu daudzveidību: no vīnogulājiem Fogo salas vulkāna piekājē līdz sāls lagūnām Sal salā, tuksnešiem Boa Vistā un miglas mežiem Sao Antao salā.
Kaboverdes smilšainās pludmales, mērenās Atlantijas okeāna ūdens temperatūras (ap 22 C cauru gadu) un lieliskie, saulainie laika apstākļi (ap 27 C ziemu un vasaru) ir priekšnoteikums pludmales tūrisma attīstībai, un pastāvīgais vējš pirmos piesaista burāšanas un kaitborda piekritējus.
Kaboverde ir arī kulturāls, vispirms muzikāls, galamērķis. Tā ir devusi pasaulei mornu, mūzikas stilu, kura slavenākā pārstāve ir Sezārija Evora. Kaboverde ir aculieciniece Portugāles ekspedīcijām uz Āfriku un Brazīliju, kā arī vergu tirdzniecībai - Portugāles impērijas spožums un noriets redzams Santiago un Sao Vincentes salu arhitektūrā.
Kaboverde ir Āfrikas kontinenta pirmrindniece labas pārvaldības, preses brīvības un tautas attīstības indeksa ziņā. Kaboverde ir tieši vietu priekšā Latvijai 2014. gada Transparency International korupcijas uztveres indeksā.


Sao Vincentes sala ievērojama tieši tās galvaspilsētas Mindelo dēļ. Mindelo uzskata par Kaboverdes muzikālās tradīcijas mornas centru, šeit apskatāma Sezārijas Evoras dzimtā māja, kuras durvis, kā stāsta, vienmēr bijušas atvērtas viesiem, jo Baskājainā Dīva mīlēja būt cilvēkos, te ir arī mornas muzejs un daudz necilu, mazu ielu kafejnīcu, kurās pēc saulrieta pulcējas ļaudis uz šī savdabīgā, vokāli spēcīgā mūzikas stila priekšnesumiem.

Rīts Mindelo sākas ar gājienu uz zvejas ostu, kur no raibām laivām zvejnieki krauj ārā eksotisku lomu, andelē gan zobenzivis, gan astoņkājus, gan citus, mums svešus jūras radījumus. Pludmales dienai piemērotākais ir Mindelo līcis, kas ir lieliska vieta snorkelēšanai, un dabas vērotājiem var paveikties, sastopot retos jūras bruņurupučus, kuru mazuļus nereti izskalo krastā (tad jāpalīdz tiem tikt atpakaļ ūdenī). Ūdenssporta piekritēji novērtēs Sao Vincentes kanālu, kur spēcīgā ZA vēja dēļ (ap 40 mezgliem) uzstādīti vairāki burāšanas ātruma rekordi. Pie ēdienreizes iesakām glāzi Fogo baltvīna, savukārt vakarā, mornas koncertam labi piestāvēs glāzīte ponša - Kaboverdes kokteiļa, kas sastāv no groga (cukurniedru degvīna), laima sulas un cukura melases.


Sao Antao sala ir stundas prāmja brauciena attālumā no Mindelo, un klimata īpatnību dēļ tā ir Kaboverdes zaļā paradīze, kalnainākā un krāšņākā arhipelāga sala. Sao Antao sasniedzama tikai ar kuģi, jo stiprā vēja dēļ lidostu slēdza. Kaboverdes prāmju kompānijas lielie prāmji gan nodrošina, ka īsais jūras brauciens ir patīkams.

Sao Antao trumpis un lielākais pārsteigums ir zaļās, tropiski auglīgās ielejas jeb ribeiras ar gandrīz vertikālām klinšu sienām, ciematiņiem, kas teju neticami pielipuši klintīm, terasēm, kur iekopts katrs mazākais horizontālais zemes pleķītis, ūdenskritumiem un ... bruģētiem ceļiem, kas caurvij salas nomaļākos nostūrus. Pārbrauciens cauri kalniem no Porto Novo, kur piestāj prāmis no Mindelo uz Ribeira Grande salas ziemeļos pārliecinoši pretendē uz vienu no ainaviskākajām un aizraujošākajām ekskursijām, kurās FlyMeAway veduši savus ceļotājus kopš 2008. gada.

Papaijas, mango, banāni, jamss, juka, kafija, cukurniedres, ananāsi, citrusi, kokospalmas - tas viss lekni zeļ Sao Antao siltajā un mitrajā klimatā. Audzelīgās ielejas izgrezno ūdenskritumi, un košās, noskretušās namu fasādes liek aizdomāties par Kubu vai Brazīlijas ziemeļaustrumiem.

 
 
EKSKURSIJAS

Mindelu naktī

18. 11.2015

13:00 ierašanās Sau Vicentes salā, Transfērs no lidostas uz viesnīcu

20:00 došanās kājām no viesnīcas, Tipiska Kaboverdes restorāna apmeklējums

Cena: 53€

Cenā iekļauts: vakariņas ar muzikāliem priekšnesumiem


Sau Visentes salas un tās galvaspilsētas Mindelu apskates ekskursija

19. 11.2015

09:00 no viesnīcas 

Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms apstāsimies skatu laukumā Fortim, no kura paveras panorāma, kas ietver līci un Mindelu pilsētu. Tālāk dosimies apskatīt municipālo un zivju tirgu un Zvaigznes laukumu. Turpinājumā brauksim uz nelielu zveinieku ciematu Kaļau, kas atrodas salas austrumos, izdzisuša vulkāna krāteri un Praia Grande – brīnišķīgu pludmali, kas stiepjas vairāku kilometru garumā.Pēc pusdienām dosimies apskatīt salas dabas parku, kurā iekļauta Sau Vicentes augstākā virsotne Monte Verde. Pēc tam apmeklēsim Baia das Gatas ( jeb Kaķeņu līci), kur varēs nopeldēties. Atpakaļceļā uz viesnīcu izbrauksim caur interesantu zvejniekciemu Salamansa 

Cena: 59€

Cenā iekļauts: transports, gida pakalpojumi, pusdienas


Ekskursija uz Santu Antau salas ziemeļaustrumiem

20. 11.2015

07:30 no viesnīcas 

08:00 izbraukšana ar kuģi uz Santu Antau salu 

Pēc ierašanās Portu Novu, ar minibusiem dosimies izpētīt salas ziemeļaustrumus. Dosimies augšup kalnos apskatīt vulkānu Kova, Krusta smaili un fotografēt pasakaino skatu pāri Paula ielejai. Izbraucot cauri zaļām ielejām un vērojot tropu dabu nonāksim ciematiņā Paul, kur ieturēsim pusdienas. Pēc tam sekos citu šajā salas daļā esošo ciematu – Ribeira Grande, Ponta do Sol, Fontaiņas apskate. Pēc atgriešanās Portu Novu, ar kuģi dosimies atpakaļ uz Sau Visentes salu. 

Cena: 69€

Cenā iekļauts: transports- minibuss un kuģa biļetes, gida pakalpojumi, pusdienas


Ekskursija uz Santu Antau salas dienvidrietumiem

21. 11.2015

07:30 no viesnīcas 

08:00 kuģis izbrauc uz Santo Antao salu 

Šīs ekskursijas laikā apskatīsim Santo Antao salas dienvidrietumu daļu. Pēc izkāpšanas Portu Novu ostā, vispirms apskatīsim pozolana – jeb vulkānisko izmešu depozītus, kurus izmanto cementa rūpniecībā. Mums parādīs arī cementa ražošanas uzņēmumu. Tālāk dosimies uz Lažeduš, kurā tiek realizēts lauksaimniecības attīstības projekts. Te mums būs iespēja apmeklēt vietējo veikalu, kurā mūs pacienās ar Kaboverdes tipiskajiem produktiem. Pēc tam brauksim rietumu virzienā uz Pīļu strauta ieleju, kuru iekļauj gandrīz vertikālas klintis kā arī Altu Mira ieleju. Netālu atrodas visaugstākā salas virsotne Tope de Koroa (1980m). Pēc pusdienām, kurās baudīsim ne tikai vietējos ēdienus, bet arī salinieku muzikālos priekšnesumus, apskatīsim Ribeira da Kruž, kur lauksaimniecisko ražošanu ievērojami uzlaboja irrigācijas sistēmas izveidošana. Ekskursijas noslēgumā atgriezīsimies Portu Novu un ar kuģi dosimies atpakaļ uz viesnīcu Sau Visentes salā. 

Cena: 69€

Cenā iekļauts: kuģa biļete, minibuss, gida pakalpojumi un pusdienas


Ekskursija uz Santjagu salu ar lidmašīnu

08:15 izbraukšana uz lidostu 

10:20 izlidošana uz Santjagu salu 

Ekskursijas laikā apskatīsim Kaboverdes lielāko salu Santjagu. Ekskursiju sāksim pabraucot garām Kaboverdes galvaspilsētai Praijai un dodoties uz Sau Žoržs duš Orgauš ( Sao Jorge dos Orgaos) ciematu, kur atrodas vienīgais Kaboverdes botāniskais dārzs. Šis ceļš dod pirmo iespaidu par „Visāfrikānisko” no Kaboverdes salām ar maziem tirdziņiem, ūdens apgādes punktiem un lieliskām klinšu un ieleju ainavām. Iegriezīsimies arī Pedra Badeižu ( Pedra Badejo) pilsētiņā, un apskatīsim tās ielas ar maziem veikaliņiem, tirgus laukumu un pludmali, kuru bieži apmeklē galvaspilsētas Praijas iedzīvotāji Tālāk dosimies uz galveno tūristu apskates objektu Sidade Veļja (Cidade Velha), kurā 1462. gadā uz pastāvīgu dzīvi apmetās pirmie arhipelāga iedzīvotāji. Tajā saglabājušās pirmās valsts galvaspilsētas arhitektūras pieminekļi un 2009. gadā to iekļāva UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Sidadē Veļja apskatīsim Fortu, kas savulaik bija galvenais vergu tirdzniecības centrs starp Āfriku un Ameriku un Katedrāles drupas. Pēc pusdienām apmeklēsim Kaboverdes galvaspilsētu Praijas centrālo daļu.Iizbraukšana uz lidostu izlidošana uz Sau Vicentes salu 

21:00 izbraukšana uz lidostu 

22:25 izlidošana uz Sau Vicentes salu 

NB Ekskursija notiks, ja pieteiksies vismaz 15 ceļotāju! 

Cena: 255€

Cenā iekļauts: lidojums, transports Santjagu salā, gida pakalpojumi, pusdienas