KRUĪZI ČARTERLIDOJUMI ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI CITI PAKALPOJUMI LAST MINUTE NO VĀCIJAS SLĒPOŠANA ASV UN KANĀDA APDROŠINĀŠANA
SLĒPOŠANA ŠVEICĒ
SLĒPOŠANA AUSTRIJĀ

Kūrorts Augstumu starpība, m  Trašu kopgarums, km Slēpošanas teritorijas novērtējums
Min Max "Zilās" "Sark." "Meln." Snov. Iesācējiem Amatieriem "Profi" Apres
Ski

Zeldene 1377 3250 45 73 23 + 3 5 4 5
Neištifta 

 1750

3210

 46

35

+

 4 

4

   4   

  4  

Meirhofena 

630

2500

 45

94

20

 + 

4

5

 4 

5

Hintertuksa  1500 3250 59 130 36 + 4 5 4 3
Išgla 1400 2872 30 130 40 + 4 5 4 5
Galtīra 1584 2297 4 24 12 + 4 5 4 3
Kicbīele 800 2000 72 71 21 + 4 5 4 5
Zēfelde 1150 2060 25 8 5 + 4 2 1 3
Serfausa 1427 2700 47 182 105 + 4 5 5 5
Naudersa 1400 2850

44

52 24 + 4  4  3 3

Meirhofena
Meirhofena ietilpst populārāko Austrijas kūrortu skaitā. Šis sporta kūrortcentrs pamatā, gandrīz 100%, orientējas tikai uz kalnu slēpošanas faniem – jo kūrortā savienojas četras šauras ielejas, no kurām visatpazīstamākā ir Tuksertāles ieleja ar savu slaveno Hintertuksas ledāju. Meirhofena sniedz dažādas iespējas slēpošanai trijos slēpošanas reģionos: Ahornā (iesācējiem kalnu slēpošanā), Penkenā (vidēji prasmīgiem slēpotājiem) un uz Hintertuksas ledāja (pēc speciālistu novērtējuma tur atrodas visinteresantākās ledāju trases Austrijā).
Meirhofenas kūrortā slēpotājiem pieejamas visdažādākās sarežģītības pakāpes un garuma trases, ir pacēlāji, kuri atrodas gluži vai blakus viesnīcām.
Hintertuksa
Lielais Hintertuksas ledājs (1500-3250 m) un Hintertuksas ciems atrodasTirolē – Cillertāles ielejā. Slēpošanas trases kūrortā lielākoties ir nolaidenas un labi piemērotas slēpotājiem-iesācējiem, kā arī tiem, kas pilnveido slēpošanas prasmes. Vismodernākie pacēlāji (bugeļu tipa – 10, krēslveida – 5, vagona tipa – 5) nogādā slēpotājus no 1750 m augstuma līdz 3250 m atzīmei v.j.l. Hintertuksā ir labas slēpošanas skolas. Ir speciālas nodarbības bērniem.
Hintertuksā ir daudz vairāk trašu labiem kalnu slēpotājiem, nekā citos kūrortos ar slēpošanas zonām uz ledājiem. Interesants ir pats ledāja rajons – tajā ir vairākas tiešām sarežģītas „melnās” trases, kraujas nogāzes lejāk, kā arī meža trase, kas aizvijas no Zommerbergalmas uz ieleju (dažās kartēs tā atzīmēta kā neaprīkota trase). Tāpat pietiekami sarežģītas un garas ir trases, kas atrodas Gefrorene Wand un Kaserer rajonā. Hintertuksa nav kūrorts iesācējiem, drīzāk šis rajons piemērots azartiskiem slēpotājiem ar jau vidēju sagatavotības un prasmju pakāpi. Iesācējiem būs piemērotas lejākās ielejas nogāzes, piemēram, Madsaitā (Madseit) un Junsā (Juns).
Slēpotājiem-iesācējiem ļoti piemērotas būs arī slēpošanas nogāzes, kas atrodas nevis uz ledāja, bet gan zemāk, zem 2500 m atzīmes – Rastkogela slēpošanas zonā. Lai slēpotu šajā reģionā, jāiegādājas vienas dienas ski-pass karte vai arī Cillertāles super ski-pass mit gletscher karte, kura dod iespēju izslēpoties trasēs, kuru kopgarums ir vairāk nekā 500 km (ieskaitot arī Hintertuksas ledāja trases). Rastkogela slēpošanas zonā var nokļūt ar pacēlāju no Vorderlanersbahas vai arī no Lanersbahas (caur nelielo Egalmas reģionu). Šos reģionus gondolas tipa pacēlāji savieno ar Penkenas plato, kas ir galvenais slēpošanas reģions tūristiem, kuri apmetušies Meirhofenas kūrortā.
Zeldene
Kūrorts, kas atrodas 1377 m augstumā, piedāvā visplašākās iespējas lieliskai slēpošanai. Te ir dažādu grūtības pakāpju kalnu slēpošanas trases 151 km kopgarumā, t. sk. 57 km vieglo jeb „zilo” trašu, 61 km „sarkano” un 31 km visgrūtāko jeb „melno” trašu. Darbojas 35 pacēlāji, trošu ceļi, kas var apkalpot 68 000 cilvēku stundā, ir 36 km gara distanču slēpošanas trase. Snovbordistu priekiem – half-pipe un Fun Park. Tāpat ir 3 kalnu slēpošanas skolas, kā arī kalnu slēpošanas skola bērniem un pat t.s. slēpošanas "bērnudārzs” mazajiem.
Kūrorts it kā apvieno četras savstarpēji saistītas slēpošanas zonas. Tifenbaha ledājs (2796-3250 m) ar tam raksturīgajām lēzenajām un platajām trasēm vairāk piemērots slēpošanas iesācējiem. Pieredzējušie sportisti izvēlēsies netālu esošo Rettenbaha ledāju (2684-3250 m), jo trases šeit ir stāvākas un sarežģītākas. Abi ledāji ir Eiropā visvilinošākā vieta raideriem un frīstailistiem ar dažādu sagatavotības pakāpi. Slēpošanas zona pie Haislahkogela kalna (3056 m) ir bagāta ar daudzām garām sarkanajām trasēm ar ļoti interesantu profilu. Higijoha masīvu (2663-2727 m) klāj plaši firna sniega lauki, kas lieliski piemēroti slēpošanai ārpus trasēm. Divi gondolveida pacēlāji nogādās atpūtniekus slēpošanas zonā nieka 10-15 minūšu laikā.
Zēfelde
Šis ir viens no populārākajiem Tiroles reģiona sporta centriem, kas atrodas saules apspīdētā, Karlvendelas un Veteršteinas kalnu masīvu ieskautā plato, 1200 m augstumā. No pilsētiņas dienvidu un ziemeļu pusēm (5-10 minūšu brauciena attālumā no viesnīcām ar t.s. ski-bus) sākas divas slēpošanas zonas — Gšvandkopfa (Gschwandtkopf, 1500 m) un Zēfelderjoha (Seefelder Joch, 2100 m). Trases tajās ir plašas, vidēja slīpas, komfortabli izbraucamas. Izņēmums ir Harmelekopfas (Harmelekopf) «sarkanā» trase, kas vijas pa šauru līkumotu kalnu kori un vietām ir tiešām sarežģīta. Taču, piemēram, nobrauciens no Gšvandkopfas pa plašo meža stigu būs pa spēkam pat iesācējiem. Сita lieta — «sarkanā» trase Raita virzienā.
Savukārt kalna rietumu nogāzē prieku var gūt arī bez slēpēm, nobraucot ar automobiļa kameru pa 500 m  garo bobsleja trases fragmentu. No Zēfeldes trošu pacēlāji slēpotājus nogādā līdz Roshjutes kalnam (Rosshutte, 1800 m), kas ir lielākā sportiskā slēpošanas zona Zēfeldē, un Johzēfeldes kalnu pārejai, kas atrodas tikai nedaudz zemāk par Harmelekopfas kalnu staciju  (2223 m). Johzēfeldes "viļņainās" nobrauktuvju trases nav ļoti sarežģītas. Taču ārpus trasēm un otrpus kalnu pārejai ir plašas iespējas baudīt  nobraucienus pa sniegiem bagātu "bezceļa" rajonu. Bet, ja slēpošanai ir  atvērta Reiterkaras trase Hermlekopfas kalnā (tā ne vienmēr ir atvērta, jo pastāv lavīnu bīstamība), tad pat profesionāļiem būs lieliska iespēja pārbaudīt savas spējas sarežģītā un adrenalīna līmeni paceļošā trasē.  Bet var jau ar pacēlāju uzbraukt  vēl augstāk un nobraukt līdz Karai no 2200 m augstuma...
Neištifta
Neištifta ir kūrorts Štubajtāles ielejā. Tas iemantojis popularitāti, pateicoties vislielākajam Austrijā ledājam – nacionālo kalnu slēpošanas izlašu iecienītai treniņu vietai. Šajā kūrortā sezona ir cauru gadu. Neištiftas kūrortu veido vairāki ciemi, nozīmīgākie ir: Neištiftdorfa, Nedera, Kampela.
Attālums līdz Štubaja ledājam – 18 km. Ledāja slēpošanas zona interesanta ar savu nogāžu daudzveidību: te patīk visiem – neraugoties uz iespējamo dažādo sagatavotības līmeni. Vissarežģītākā ir Fernau Mauer trase – 4 km gara, augstumu starpība: 700 m; visgarākā trase – Wilde Grub’n (10 km, augstumu starpība: 750 m).
Rozīnīte kalnu slēpotājiem – 26 trases uz Štubaja ledāja (1750-3210 m augstumā).  Visas trases pieejamas no novembra līdz maijam, bet vasarā darbojas tikai tās septiņas trases, kas atrodas visaugstāk ledājā. No lejākā pacēlāja – Mutterbergalmas stacijā – pacēlāja līnija ved uz slēpošanas reģionu, kas ir 12 kvadrātkilometrus plašs.
Štubaitāles ieleja – nacionālo kalnu slēpošanas izlašu treniņu vieta. Uz Štubajtāli labprāt dodas snovbordisti – jo uz ledāja ir ierīkots fun park. Neištiftas kūrortam piekļaujas arī salīdzinoši nelielā Elferas slēpošanas zona (trašu kopējais garums – 7 km, ir 3 pacēlāji).
Išgla
21. gs. sākumā Išgla ar plašo sportisko aktivitāšu piedāvājuma spektru ir kļuvusi par īstenu kalnu slēpotāju un snovbordistu Meku. Slēpošanas iespējas objektīvi nodrošina sezonas ilgums no decembra līdz maijam, reljefa lielā augstumu starpība – 1400 līdz 2872 m, kā arī 230 km kopgarumā ierīkotās kalnu slēpošanas trases – gan iesācējiem, gan pieredzējušiem slēpotājiem. To skaitā 38 km "zilo”, 127 km daudzveidīgu „sarkano” un 45 km „melno” trašu. Centrālais slēpošanas rajons ir Idalpu (2311 m) starpkalnu iedobe.
Nav mazsvarīgi, ka kūrortā ir gan plašas, mežiem apaugušas, gan no meža brīvas nogāzes. Šeit vienmērīgi izvietotas 3 zemākas trosu ceļu stacijas, no kurām atpūtnieki var nokļūt uz galveno slēpošanas zonu. Vienu staciju ar galveno slēpošanas zonu savieno tunelis, kas aprīkots ar slīdceliņu-eskalatoru. Kopumā kūrortā ir 42 mūsdienīgi pacēlāji.
Ekstremālās slēpošanas entuziastus gaida elpu aizraujoši "bezceļa” nobraucieni. Bet distanču slēpotājiem noteikti patiks lieliski koptās līdzenuma trases 48 km kopgarumā. Savukārt snovbordistiem ierīkots viens no Eiropā lielākajiem Fun parkiem ar apgaismotām trasēm, half-pipe 90 m garumā un mūzikas pavadījumu. Kūrortā darbojas kalnu slēpošanas un slēpošanas skolas, t.sk. arī bērniem.
SerfausaKopš 1999. gada Serfausa un tai blakus esošie Alpu ciematiņi Fisa un Ladisa, kuri atrodas „Tiroles saules terases” augstkalnu plato teritorijā (Tirol Sonnenterrasse), veido vienotu slēpošanas zonu.  Te ir milzīga dažādu trašu izvēle — no pavisam viegli izbraucamām līdz ļoti grūtām. Slēpošanas zona plešas no Šengampalma (Schengampalm, 1882 m) ziemeļos līdz Minderjoham (Mindersjoch, 2700 m) dienvidos. Tiesa, lai "apslēpotu" visu reģionu, vajadzēs vismaz 7 reizes izmantot pacēlājus, visbiežāk — bugeļus.
Profesionālos slēpotājus iepriecēs "melnās"  trases no Komperdela plato (Komperdell, 2000 m) virsotnēm: Planzega (Plansegg, 2376 m) vai Augstā Šeida (Obere Scheid, 2420 m). Adrenalīna līmeni asinīs var pacelt arī nobrauciens no Šenjoha (Schenjoch, 2436 m) uz Fisu. Blakus atrodas vairākas "sarkanās" trases, kurās nepieciešamības gadījumā sniega segas biezumu nodrošina sniega lielgabali. Starp Fisu un Ladisu ir brīnišķīgas vietas, kur pievērsties "bezceļu" slēpošanai ārpus trasēm.
Speciāli snovbordistiem kūrortā ierīkots Fun parksar half-pipe un borderkrosa trasi. Distanču slēpošanas piekritējiem iekārtotas dažādas sarežģītības trases garumā no 500 m līdz 26 km.
Kicbīele
Kicbīelē ir 4 slēpošanas zonas ar kalnu trasēm, taču tikai 2 no tām ir savstarpēji savienotas ar pacēlājiem. Visplašākā — Hānenkamma kalna (Hahnenkamm) nogāze, uz kuru var nokļūt ar ātrgaitas gondolveida pacēlāju no pašas Kicbīeles. Pēc tam ar bugeli var pacelties līdz  Erenbachhohe virsotnei. No turienes var pa sarežģītajām "sarkanajām" trasēm nobraukt līdz Kicbīelei vai pa "zilajām" trasēm līdz Kirhbergai, no kurienes uz Kicbiēli var doties ar autobusu.
"Profi" sev piemērotus slēpošanas nogabalus atradīs blakus Štaibergkogela virsotnei  (Steibergkogel). Bet iesācējiem piemērotas trases atradīsies Horna slēpošanas zonā, kur ir lēzenas nogāzes ar nesarežģītām trasēm. Savukārt vidējas sagatavotības līmeņa slēpotājiem varētu būt interesanti izmēģināt spēkus "slēpošanas safari" no Pengelšteina (Pengelstein) līdz Resterhoes (Resterhoe) kalnu masīvam. No šī rajona, iesēžoties autobusā Pasturnas (Pass Thurn) miestiņā, pusstundas laikā var aizbraukt līdz Kicbīelei.
Kicbīeles Horna (Kitzbueheller Horn) slēpošanas zona ir kā radīta snovbordistiem. Šeit ir Fun parks, half-pipe, kā arī 400 m garā, īpaši projektētā X bordertrase.
Naudersa
Naudersa ir diezgan jauns vārds, kas iemirdzējies pie Tiroles federālās zemes kalnu slēpošanas kūrortu apvāršņa. Kūrorts kļuva populārs pēc tam, kad salīdzinoši nesen tika izveidota viena slēpošanas karte (ski-pass) trim divu valstu (Austrijas un Itālijas) slēpošanas kūrortiem: Naudersai, Šonebēnei un Haidereralmai. Starp šiem kūrortiem kursē (bez maksas) slēpotāju autobuss, un tas dod iespēju tūristiem viena atpūtas perioda laikā izslēpoties gan Austrijas, gan Itālijas Alpos. Minētajos kūrortos pārsvarā ir zilās (vienkāršās) un sarkanās (vidēji sarežģītas) trases.
Galvenā un visinteresantākā kūrorta slēpošanas zona atrodas augstāk par pašu Naudersu un ir nosaukta kūrorta dominējošās virsotnes – Bergkastela (2912 m v.j.l.) – vārdā.
Naudersas kūrortu droši var saukt par universālu: augstumu starpība – aptuveni pusotrs kilometrs, slēpošanas zonās ir jebkuras sarežģītības pakāpes nogāzes, ir ziemeļu un dienvidu ekspozīcijas, mežainas nogāzes un klaji pauguri. Īpaši jāizceļ apstākļi, kuri kūrortā radīti snovborda faniem: viņu rīcībā ir half-pipe rampa un borderkrosa trase, fun park ar boksiņiem, tramplīniem, t.s. slaidiem utt.
Distanču slēpošanai kūrortā ir ideāli apstākļi, trašu skaits ļoti liels, un tās galvenokārt atrodas Itālijas pusē –Vallelungas augstkalnu ielejā. Un vēl viena Naudersas īpatnība – kūrortā kopumā ir 110 km trašu ziemas pārgājieniem, kas kļūst arvien populārāki Eiropā.
Sekojot kaimiņos esošā kalnu slēpošanas kūrorta – Serfausas – piemēram, Naudersā ir uzcelts brīnišķīgs ziemas parks bērnu atpūtai – „Kinderland Nauders”, kurā ir t.s. slēpošanas bērnudārzs-skola. Kūrorts ir iemantojis ģimeņu, kas brauc atpūsties kopā ar bērniem, popularitāti. Lielā mērā to veicina arī mērenās viesnīcu numuru un ski-pass karšu cenas.
Bervanga
Bervanga ir ļoti ainavisks ciematiņš idilliskā Tiroles Alpu rajonā – atrodas 1366 m v.j.l., Cūgšpices slēpošanas rajonā. Bervanga ir viena no septiņām apdzīvotajām vietām (vēl: Ehrwald, Lermoos, Biberwier, Bichlbach, Heiterwang), kuras veido vienu slēpošanas reģionu – Tiroles Cūgšpices Arēnu (Die Tiroler Zugspitz Arena).
Tā ir īsta sniegota paradīze ar modernu pacēlāju sistēmu, kas sākas gandrīz vai tieši pie viesnīcu ārdurvīm. Te, Bervangertāles ielejā, ir 40 km brīnišķīgu, pasakainu trašu, kas savieno savā starpā Bervangu, Rinnenu un Bihlbahu. Bet slēpotāju autobuss (bez maksas) var nogādāt tūristus Cūgšpices slēpošanas rajonā, kur ir lieliskas trases 100 km kopgarumā. Speciālā happy ski card caurlaide sniedz lielisku iespēju izslēpoties veselos četros rajonos: Bervangertāles, Šnēarēnas, Garmišas-Mittervaldes un Zēfeldes.
Pacēlāju skaits kūrortā: 52. Kopējais kalnu slēpošanas trašu garums – 134 km. Distanču slēpošanas trašu garums – 12 km. Snovborda faniem ir ierīkots fun parks (ar 140 m garu rampu).
Galtīra
Alpiem raksturīgo Galtīras ciematiņu, kas atrodas Pacnaunas ielejā, 1600 m augstumā, jau izsenis apjūsmojuši gan slēpošanas iesācēji, gan "bezceļu" slēpošanas cienītāji. Šī ir viena no Silvrettas kalnu masīva ekoloģiski tīrākajām vietām. No šejienes nepilnu 15-20 minūšu laikā ar autobusu iespējams nokļūt plaši pazīstamajā kalnu slēpošanas kūrortā Išglā. Tiem, kuri jau iepriekš iegādājušies speciālo Silvrettas slēpošanas biļeti („Silvretta ski pass”), kas paredzēta slēpošanai visos Pacnaunas ielejas reģionos, autobuss būs bez maksas. Viena no kūrorta priekšrocībām ir iespēja par saprātīgu cenu izmitināties labas klases viesnīcās un nodoties slēpošanai Išglas un Samnaunas kūrortzonā. 
Galtīrā ir arī sava slēpošanas zona „Silvapark”, kas iedalīta 6 sektoros – slēpotājiem ar dažādu tehniskās sagatavotības pakāpi. Jau no tālienes kūrota viesus sagaida vietējās baznīcas zvanu tornis, aiz kura paceļas majestātiskais Hausberga kalns ar Balunšpices virsotni. Tā nogāzēs ierīkotas 17 ērtas un ļoti interesantas trases.
Kūrortā ierīkotas kalnu slēpošanas trases 40 km kopgarumā, no kurām 6 km – vieglas grūtību pakāpes, 24 – vidējas grūtību pakāpes, bet 10 km – sarežģītas trases. Izmantojot gondolveida pacēlāju, kalnu slēpotāji un snovbordisti ērti un ātri var nokļūt līdz jebkurai trasei. Lai nokļūtu virsotnē, nogāzes iespējams šķērsot arī ar trim krēslveida pacēlājiem vai sešiem bugeļiem.
Snovbordistiem slēpošanas zonā ierīkots arī Fun parks ar half-pipe (80 m), tramplīniem un borderkrosa trasi. Kūrortā nav aizmirsts arī par bērniem. Īpaši viņiem sagatavota apgaismota 200 m gara nobrauktuve kamanām, ir iespējams apmeklēt slēpošanas skolu un klubu.
Galtīra ir lieliski piemērota "bezceļa"  slēpošanai (bez iebrauktām trasēm). Savukārt distanču slēpošanas trases stiepjas 74 km garumā, no kurām vairāk kā 18 km trašu atrodas 2040 m augstumā.


Top.LV
Copyright © SIA "Discovery World Travel", 2015